Bugün sizlere twitch türkiyenin en’leri adlı bir liste yazısı yazdım.Buradaki tüm yazdıklarım internet üzerinden güncel bir şekilde araştırılarak yazılmıştır.Ancak eğer bir yanlışımı gördüyseniz yorumlarda belirtmeniz yeterlidir.Doğru olduğu takdirde incelenip güncellenecektir.O zaman gelin hemen başlıyalım.

En Çok Aboneye Sahip Türk yayıncısı

En çok aboneye sahip türk yayıncı güncel verilere bakıldığında Ferit Karakaya(wtcN) gözükmektedir.12 Şubat 1992 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğan ve kova burcu olan Ferit Karakaya (wtcN), Twitch platformunda tam zamanlı yayıncılık yapmaktadır. Kahverengi gözlü olan Ferit Karakaya’nın saç rengi açık kahverengidir, hatta biraz turuncu renkte var dersek daha doğru olur.

yıllar önce kendisi profesyonel bir LoL (League of Legends) oyuncusuydu… Ferit, profesyonel oyunculuğa Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden biri olan “HWA” ile başladı. 3 yıl boyunca HWA takımında oynayan Ferit, 2012 yılında GameX’te düzenlenen ilk LoL turnuvasını kazanma başarısı gösterdi. 2012-13 sezonunda adeta rüzgar gibi esen başarılı e-sporcu, “En Değerli Oyuncu” ve “En İyi Ormancı” ödülü başta olmak üzere birçok ödül kazandı.Güncel olarak Ferit Karakayanın abone sayısı 1,899,615’dir.

En Çok İzlenen Türk Yayıncı

En çok izlenen türk yayıncısı tag’ımızıda bir üst paragraftaki gibi Ferit Karakaya almaktadır.Ferit Karakayadan yukarıda bahsetmiştik.Güncel olarak kanalının izlenme sayısı 83,189,139’dır.Başarılarının devamını tekrardan dilemek isterdim.Ancak adam zaten en iyisini yapıyor…

En Çok Canlı Yayın Akışına Sahip Türk Yayıncısı

En çok canlı yayın akışına sahip olan yayıncı ise Necati Akçay(zeonNNN).Necati Akçay 1996 yılında Trabzonda dünyaya gelmiştir.Şu an da İstanbulda yaşamını sürdüren Necati Akçay 2013 yılında ”zeoNNN” adında twitche kanalını açmıştır ve dur durak bilmeden her gün canlı yayın açmaya başlamıştır.

Twitch kanalında yaptığı yayınlar ile büyük bir başarı yakalayan Necati Akçay, Türkiye’nin en çok izlenen ve en çok sevilen yayıncıları arasında yer almıştır. Twitch’de yakaladığı başarının ardından YouTube sektörüne de el atmaya karar veren Necati, 13 Aralık 2013 tarihinde YouTube kanalına ilk videosunu atmıştır. Sonrasında ise YouTube’a her gün bir video yüklemiştir. Twitch ve YouTube arasında mekik dokuyan Necati Akçay, iki platforma da gerekli olan ilgiyi göstermiş ve takipçi sayısını yükseltmeyi başarmıştır.

En Çok Ödül Alan Türk Yayıncısı

En Çok ödül alan twitch yayıncılarımız arasında Cantuğ Özsoy(Unlost) bu tag’imizi almayı başarıyor.Cantuğ Özsoy 4 temmuz 1990 yılında Eskişehirde doğdu.İlk olarak 5 yaşında bilgisayar ile ilgilenmeye başlayan Unlost,ilk bilgisayarını 8 yaşında iken kendi paralarını biriktirerek aldığını söylüyor.Ve 8 yaşından beri Half Life oynayan Unlost türkiyenin ve dünyanın en iyi Half Life oyuncuları arasında yerini almış durumda.

Bunun dışında Hearthstone, CS:GO ve Dota 2 gibi oyunları da profesyonel bir şekilde oynayan Özsoy, e-Spor haline gelmiş olan bu oyunlarda defalarca Türkiye şampiyonluğu elde etti.Başarılarının devamını diliyoruz.

En Çok Eleştiri Yapan Türk Yayıncısı

Evet bu sıralamamızda böyle bir adama yer vermemek asla olmazdı.Çünkü o gerçekten Twitch Türkiyenin en’lerinden birtanesidir.En çok eleştiri yapan Türk yayıncımız ise Ahmet Sonuç(Jahrein) oluyor.1988 İstanbul doğumlu olan Ahmet Sonuç okul yıllarının ardından Polonya’ya yerleşmiş ve bir süre burada kalmıştı. Youtube yayıncılığının popüler olmaya başladığı dönemlerde önce Youtube’a ardından da Twitch’e içerik üretmeye başlayan Jahrein bir süredir Twitch uygulamasının Türkiye’de en fazla izleyiciye ulaşan hesapları arasında bulunuyor.

Polonya’da dünyanın bilgisayar oyunlarıyla ilgili en büyük şirketlerinden birinde Türkiye marketi sorumlusu olarak çalışmaktadır. Liseden beri bilgisayarla çok vakit geçirmesinden ve oyun oynamasından dolayı o zamanlarda Jahrein lakabını almıştır.Başarılarının devamını diliyoruz.

Anlık Olarak En Çok Bağış Alan Türk Yayıncısı

Anlık olarak en çok bağış alan türk yayıncımız ise Kemal Can Parlak(Kendine Müzisyen) oluyor.“Kendine Müzisyen” kullanıcı adı ile tanınan Kemal Can Parlak, 15 Mayıs 1995 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. İstanbul’da yaşamaktadır.

Son yıllarda Twitch Türkiye’nin yükselen yayıncılarından olan Kendine Müzisyen, okul yıllarında çok haylazlık yapmıştır. Lise yıllarında 86 günlük devamsızlık yaparak, “yapılmaması gereken şeyler” listesinin altına imzasını atmıştır. Üniversitede Ses Mühendisliği okumuştur. Parlak, üniversite yıllarından önce bir müzik grubu ile şarkılar söylemiştir. Kendine Müzisyen, ilerleyen yıllarda YouTube üzerinden yaptığı cover’ları yayınlamıştır. Daha sonra Twitch platformuna adım atıp canlı yayınları yapmaya başlamış ve Türkiye’nin en ünlü yayıncılarından olan Jahrein‘in desteği ile yayınseverlerin ilgisini kazanmayı başarmıştır. Fakat, Twitch platformundaki en büyük çıkışını “BlindID” uygulamasını kullanarak yapmıştır. BlindID uygulaması ile çok eğlenceli sohbetler yapmış ve izleyici kitlesini genişletmeyi başarmıştır.Başarılarının devamını diliyoruz.

Youtube’da En Çok Aboneye Sahip Türk Yayıncısı

Cantuğ ”Unlost”Özsoy bu tag ile tekrardan karşımıza çıkıyor.Kendisinden kısaca yukarıda bahsetmiştim.Bu adam içinde tekrardan başarılar demek isterim ancak benim dememe gerek bile yok adam zirvede…

Anlık Olarak En Çok Olarak İzlenen Türk Yayıncı

YouTube’de 1 milyondan fazla takipçiye ulaşan Cantuğ Özsoy geçtiğimiz aylarda Youtube kanalından 1 milyon abone sayısına ulaşmasının şerefine  80.000TL’lik bir çekiliş düzenleyeceğini duyurmuştu.

Twitch üzerinde aylar öncesinden çekiliş mesajları ve yayınları yapan Unlostv, canlı yayın düzenleyerek çekiliş sonuçlarını açıkladı. 12 Mayıs 2020 tarihinde Türkiye tarihi izlenme rekorunu anlık 139 bin izlenme ile kırmayı başardı!Daha öncesinde 73 bin izlenme ile ‘wtcN” Ferit Karakaya’ya ait olan izlenme rekoru da ”Unlostv” Cantuğ Özsoy’a geçmiştir.

Bugün Sizlere Twitch Türkiyenin aklıma gelen ”en’lerini”listelemeye çalıştım.Eğer kaçırdığım veya atladığım bir yer varsa en başta da belirttiğim gibi yorumlara yazmanız yeterlidir.Görüşmek üzere takipte kalmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz